تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
به دنبال طرح‌های جدید روسی-ایرانی-سوری وتشکیل اتاق عملیات سه جانبه برای شکستن محاصره آمریکایی-اروپایی، سوری ها طی روزهای آینده شاهد شگفتی‌ها و گشایش‌های قابل توجهی در سطوح مختلف خواهند بود.
ائتلاف ایرانی-روسی-سوری برای شکستن محاصره آمریکا
به گزارش خبر24،بیش از ۱۰ میلیون سوری که هنوز در سرزمین خود هستند تحت شرایط زندگی بسیار دشواری قرار دارند. البته وخامت اوضاع مردم سوریه تنها به دلیل شیوع اپیدمی کرونا و فروپاشی نظام بهداشتی این کشور نیست؛ بلکه مشکلاتی همچون کمبود غذا و دارو و مشتقات مختلف انرژی که در سایه سیاست های خصمانه ایالات متحده و محاصره ظالمانه این کشور و نیز اروپا ضد سوریه طی دوره اخیر گریبانگیر سوری‌ها بوده، هم اکنون نیز وجود دارد.

 علاوه بر آن رژیم صهیونیستی بارها کشتی هایی را که حامل کمک‌های بشردوستانه برای مردم سوریه بوده را مورد تجاوز قرارداده است. همچنین اشغالگری و غارتگری نیروهای آمریکایی و مزدوران آنها یعنی شبه نظامیان «قسد» در شرق دیرالزور موجب شده تا مردم سوریه از ثروتهای طبیعی کشور خودشان محروم باشند. همین موضوع یکی از منابع اصلی درد و رنج ملت سوریه محسوب می شود که  موجب بروز بحران سوخت شده و به دنبال آن  بخش حمل و نقل در شهرهای مختلف سوریه با چالش جدی مواجه است. همچنین سهمیه مصرف روزانه سوخت مورد نیاز مردم نیز به شدت کاهش یافته و اتومبیل ها در صفوف چند کیلومتری در مقابل ایستگاههای سوخت نوبت می ایستند.

ائتلاف راهبردی جدید ایرانی-روسی-سوری برای شکستن محاصره آمریکا/ دریا و آسمان سوریه برای اسرائیل ناامن شد +تصاویر

اما اخیرا ورود چهار نفتکش ایرانی حامل ۵ میلیون بشکه نفت خام به بندر بانیاس سوریه قبل از آغاز ماه مبارک رمضان خبر خوبی برای مردم سوریه بود و گشایش بزرگی در میان محافل این کشور ایجاد کرد. منابعی گزارش دادند که کشتی های جنگی روسیه، نفتکش‌های ایرانی را تا زمان رسیدن آنها به بندر سوریه همراهی کرده و امکانات لازم برای حمایت از آنها را فراهم نمودند.

علاوه بر آن اخیرا خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد که یک اتاق عملیات سه جانبه روسی-سوری - ایرانی با هدف تامین امنیت پایدار تردد کشتی های ایرانی و روسی حامل کمک های نفتی و غذایی و پزشکی ضروری برای مردم سوریه و نیز شکستن محاصره آمریکایی و اروپایی، تشکیل شده و این یک اقدام بی سابقه از ۱۰ سال گذشته تاکنون محسوب می‌شود.

ائتلاف راهبردی جدید ایرانی-روسی-سوری برای شکستن محاصره آمریکا/ دریا و آسمان سوریه برای اسرائیل ناامن شد +تصاویر

طبق گزارش منابع روسی طرح جدید برای محافظت از رسیدن کمک های بشردوستانه به سوریه شامل قرار گرفتن همه نفتکش‌های ایرانی در یک کاروان و حرکت آنها تحت محافظت ناوچه های ارتش سوریه به سمت بنادر روسیه است. طبق این طرح، روسیه آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه تجاوز صهیونیستی- آمریکایی‌ به نفتکش‌های ایرانی  که حامل نفت و مواد غذایی برای سوریه هستند را دارد.

ائتلاف راهبردی جدید ایرانی-روسی-سوری برای شکستن محاصره آمریکا/ دریا و آسمان سوریه برای اسرائیل ناامن شد +تصاویر
بر این اساس کشتی‌های اسرائیلی به دو دلیل اصلی دیگر جرات تجاوز به نفتکش‌های ایرانی را نخواهند داشت: دلیل اول محافظت روسیه از نفتکش‌های ایرانی و دلیل دوم مورد هدف قرار گرفتن کشتی‌های تجاری اسرائیل در ورودی باب المندب و خلیج عمان که اخیراً طبق ادعای این منابع توسط ایران صورت گرفت.

این موارد به معنای آن است که متحدان سوریه که در بحران بزرگ این کشور ناشی از توطئه آمریکایی- اسرائیلی در کنار آن ایستادند  و تروریسم را شکست دادند در مرحله کنونی نیز سوریه را رها نخواهند کرد و از هیچ تلاشی برای شکستن محاصره خفقان آور و ناعادلانه آمریکایی- اروپایی علیه آن دریغ نمی کنند، حتی اگر این مسئله به درگیری‌های نظامی بینجامد.

اتحاد ایران و روسیه برای شکستن محاصره آمریکا علیه ملت سوریه و رساندن مواد غذایی به بنادر این کشور نشان دهنده یک تغییر مهم در قوانین تعاملات منطقهای است که برجسته‌ترین آنها به پایان استکبار رژیم‌صهیونیستی مربوط می‌شود.

ائتلاف راهبردی جدید ایرانی-روسی-سوری برای شکستن محاصره آمریکا/ دریا و آسمان سوریه برای اسرائیل ناامن شد +تصاویر
به گفته کارشناسان دیگر مقامات صهیونیستی از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم به ویژه پس از پاسخ های قاطع ایران علیه تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی و نیز افزایش نسبت غنی‌سازی اورانیوم به ۶۰ درصد جرات اظهار نظر علیه اتحاد سه جانبه سوریه و ایران و روسیه را ندارند.

در این شرایط مردم سوریه امیدوارند با شکستن محاصره و رسیدن نفت و مواد غذایی به بنادر سوریه طی روزهای آینده شاهد شگفتی های زیادی در سطوح مختلف باشند و تا حد زیادی از بحران خفقان آور بزرگی که درگیر آن هستند رها شوند./ منبع:مشرق
24-news.ir/vdcfjyde.w6dxjagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز