تاریخ انتشارسه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
شهید مدافع حرم شهید علیرضا بابایی اولین شهید بسیجی ایرانی بود که بدون غسل و کفن با پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حرم مقدس «امام حسین (ع)»، «حضرت ابوالفضل (ع)»، «امام علی (ع)»، «امام جواد (ع)»، « امام موسی کاظم (ع)»، «امام هادی (ع)» و امام حسن عسگری علیه السلام پدر بزرگوار امام عصر(عج) طواف داده شد.
فایل ویدیو
به گزارش خبر24، سردار شهید بسیجی شهید علیرضا بابایی از مردان با غیرتی بود که ندای هل من ناصر را شنید و به یاری اهالی حرم اهل بیت عصمت و طهارت شتافت. وی عاشقاه و با علم در این راه قدم نهاد و در این مسیر به آرزوی دیرین خود رسید. 

علی آسترکی نویسنده کتاب «الی الحبیب» در خصوص ابعاد شخصیتی این شهید والامقام و هدفش از تألیف کتابی درباره این شهید عزیز، گفت: هنگامی که «شهید علیرضا بابایی» بزرگوار تصمیمش را برای اعزام و ملحق شدن به بسیجیان حریم حرم اعلام کرد، قرار دیداری با من در حرم «حضرت فاطمه معصومه(س)» گذاشت و گفت‌‌وگوی مفصلی داشتیم، ما در آن روز هر دو می‌دانستیم که این رفتن بازگشتی را در پی ندارد.

وی پیرامون مضمون کتاب «الی الحبیب» گفت: کتاب «الی الحبیب» روایت زندگی، خاطرات و همچنین فعالیت‌های دوران زندگی «شهید علیرضا بابایی» کارمند دانشگاه اراک است که در در راه دفاع از «حریم اهل بیت(ع)» در سال ۱۳۹۵ در فلوجه عراق بر اثر گرفتار شدن در تله انفجاری تروریست‌های تکفیری به درجه رفیع شهادت رسید. 
لینک فیلم
وی شهید علیرضا بابایی را اولین شهید مدافع حرم بدون غسل دانست و بیان کرد: این شهید بزرگوار اولین شهید بسیجی ایرانی بود که بدون غسل و کفن با پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حرم مقدس «امام حسین (ع)»، «حضرت ابوالفضل (ع)»، «امام علی (ع)»، «امام جواد (ع)»، « امام موسی کاظم (ع)»، «امام هادی (ع)» و امام حسن عسگری علیه السلام پدر بزرگوار امام عصر(عج) طواف داده شد.«الی الحبیب»، ماجرای شهید مدافع حرمی که می‌دانست رفتنش، بازگشتی ندارد
وی علت نگارش این کتاب را دوستی نزدیک با «شهید علیرضا بابایی» دانست و ابراز کرد: من علاوه بر همکار، دوست نزدیک این شهید بزرگوار بودم، وی یکی از نخبه‌های فعال در دانشگاه و موسسه جامع الثقلین بود.

وی به وقایعی که در آخرین دیدارش با «شهید علیرضا بابایی» داشت اشاره و اظهار کرد: هنگامی که این شهید بزرگوار تصمیمش را برای اعزام و ملحق شدن به بسیجیان حریم حرم اعلام کرد، قرار دیداری با من در حرم «حضرت معصومه(س)» گذاشت و گفت‌‌وگوی مفصلی داشتیم، ما در آن روز هر دو می‌دانستیم که این رفتن بازگشتی را در پی ندارد لذا به اصرار من مصاحبه‌‌ای تصویری با وی انجام دادیم و در همان زمان من به وی قول دادم تا کتابی در موردش بنویسم. هم اکنون پس از گذشت چند سال یک مستند و یک کتاب از زندگی این شهید بزرگوار تولید کردم که توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

این نویسنده کتاب با اشاره به سبک نگارش کتاب «الی الحبیب» بیان کرد: این کتاب به صورت تاریخ شفاهی و بر اساس اسناد و مدارک کامل نوشته شده تا اگر کسی خواست بار دیگر در مورد شهید علیرضا بابایی تحقیق کند بتواند از این کتاب مستند و کامل استفاده کند، در این کتاب علاوه بر گفت‌وگو‌ با «شهید علیرضا بابایی» مصاحبه‌هایی را نیز با مادر، همسر، همکاران و دوستان همچنین فرزندان این شهید بزرگوار داشته‌ام. 

نویسنده کتاب «هرگز به دنیا وابسته نشو» به مستند ساخته شده از «شهید علیرضا بابایی» با عنوان «بابایی» اشاره و تصریح کرد: مستند «بابایی» با محوریت زندگی شهید علیرضا بابایی» در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به عنوان مستند برتر شناخته شد و هم اکنون در فضای مجازی در دسترس است، این مستند از زبان دختر این شهید بزرگوار  بیان شده و جذابیت‌های فراوانی را با خود به همراه دارد. 

آسترکی در مورد ادامه نگارش کتاب و ساخت مستند زندگی «شهید علیرضا بابایی» بیان کرد: ناگفته‌های فراوانی از زوایای زندگی و شخصیتی «شهید علیرضا بابایی» وجود دارد که هنوز بیان نشده و باید در قالب سه جلد کتاب دیگر و مستنداتی دیگر به مخاطبان عرضه شود. 

کتاب «الی الحبیب» و مستند «بابای» برجای مانده ازمدافع حرم / مستند زندگی شهید علیرضا بابایی در جشنواره فیلم فجر به عنوان مستند شناخته شد
وی پیرامون جذابترین نکته در مورد زندگی «شهید علیرضا بابایی» ابراز کرد: شهید علیرضا بابایی زمانی که به عراق فرستاده شد موفق به زیارت حرم «امام حسین (ع)» و «حضرت ابوالفضل عباس(ع)» نشده بود هرچند به سوریه و به زیارت «حضرت زینب (س)» رفته بود و همین امر سبب شده بود تا دل در گرو این بانوی بزرگوار اسلام داشته باشد، اما در هنگام اعزام به عراق فرستاده و در همانجا نیز شهید شد، وی اولین بسیجی است که به عنوان مستشار به عراق اعزام و شهید شد. 

آسترکی پیرامون علت نامگذاری کتاب «شهید علیرضا بابایی» با نام «الی الحبیب» خاطرنشان کرد:  نام کتاب از کلمه «من الحبیب، الی الغریب» بر گرفته شده است، واژه‌ای که در نامه‌ «امام حسین (ع)» به حبیب بن مظاهر نوشته شده است. این کتاب در ۷ فصل و در قالب ۲۳۰ صفحه نوشته و از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

زندگینامه شهید

شهید علیرضا بابایی متولد 1351 و کارمند دانشگاه اراک بود و در راه دفاع از حریم اهل بیت(ع) 25 اردیبهشت در فلوجه عراق در تله انفجاری تروریست‌های تکفیری گرفتار و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر این شهید مدافع حرم بر دستان مردم عراق در کربلا تشییع شد.

شهید بابایی فرمانده اسبق گردان عاشورا حوزه مقاومت بسیج شهید مدنی و مسئول امور خوابگاه‌های دانشگاه اراک بود که به عنوان نیروی داوطلب بسیج به قصد دفاع از حرم اهل بیت(ع) عازم عراق شد.

پیکر این شهید بزرگوار بعد از ورود به ایران اسلامی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ در استان مرکزی شهرستان اراک از درب دانشگاه اراک تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

بخشی از وصیت نامه شهید

یقین داشته باشید که من با قلبی مالامال از عشق به اهل بیت (ع) و با عقلی سلیم و احساسی پایدار و منطقی پا در این مسیر می‌گذارم، نه جبری بر رفتن دارم و نه علاقه‌ای به شهرت دنیا، بلکه بر اساس وظیفه شرعی دفاع از دین اسلام و تصفیه روح زنگار گرفته ام، این راه را انتخاب کرده‌ام.

یا امام زمان (عج) مرا به سربازی ات بپذیر و روح مرا به لطف کریمانه‌ات از خطا‌ها و گناهان پاک گردان تا قابل فیض دفاع از حریم‌تان شوم و مرا به حرم امنتان راه بدهید تا جان ناقابلم ارزش یابد و بتوانم آن را هدیه درگاه حرمتان نمایم.»
24-news.ir/vdcef78zzjh87vi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز