تاریخ انتشاريکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
در ادامه فیلمی از هنجارشکنی در یکی از پاساژهای شمال شهر تهران را مشاهده میکنیم.اگر روند فعلی ادامه پیدا کند و نهادهای گوناگون به وظیفه خود در برخورد با هنجارشکنان عمل نکنند، احتمالا در فصل بهار یا تابستان شاهد صحنه های بسیار زننده تری در کف خیابان ها و معابر خواهیم بود!
فایل ویدیو
به گزارش خبر24، این روزها شاهد خوابیدن آتش فتنه و اغتشاشاتی هستیم که در نوع خود در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه بود. هر چند که در جریان فتنه، هنجارشکنی و قبح شکنی های را شاهد بودیم اما به نظر می رسد که برخی افراد از فضای به وجود آمده در آن ایام، سوءاستفاده کرده و گمان می کنند که دیگر نیاز نیست که مانند قبل، حجاب را رعایت کنند و اقدام به کشف حجاب می کنند.
 
در این زمینه، چند نکته وجود دارد:
 
یک: در ماه های اخیر، به هر دلیل موجه یا غیر موجه، برخی اقدامات قانونی در مورد برخورد با هنجارشکنان وجود نداشت و یا بسیار کمرنگ شد؛ با این حال، باز هم اکثریت زنان و دختران این سرزمین کشف حجاب نکردند و این نشان می دهد که عده ای هنجارشکن نباید ملاک قرار گیرند و اکثریت بانوان، حجاب را قبول دارند.
 
مقام معظم رهبری نیز در دیدار اخیر با اقشار بانوان فرمودند: « ... من این را هم اضافه کنم که در این قضایای اخیر، خب دیدید دیگر، علیه حجاب خیلی کار شد؛ چه کسی ایستادگی کرد در مقابل این تلاش ها و فراخوان‌ها؟ خود زن ها؛ زن ها ایستادگی کردند. آنها امیدشان به همین زن هایی بود که شما به آنها می گویید بدحجاب؛ امیدشان به این ها بود. این ها امیدشان این بود که همین هایی که حجاب نیمه‌کاره دارند بکلّی کشف حجاب کنند، [ولی] نکردند؛ یعنی زدند تو دهن آن تبلیغ‌کننده و فراخوان‌ فرستنده».
 
دو: هر چند که دشمن خارجی و امتداد داخلی آن، در این فتنه به دنبال براندازی نظام بود، اما به فضل الهی، با همه برنامه ریزی های فضای حقیقی و مجازی و بهره گیری از گروه ها و افراد مختلف در ایران و نقاط مختلف دنیا، باز هم نتوانستند کاری انجام دهند.

نکته قابل توجه این است که در هر صورت، فتنه گران و اغتشاشگران دنبال این هستند که یک یادگاری و دستاورد از این فتنه برای خود دست و پا کرده و به آن افتخار کنند و بگویند که ما توانستیم در این زمینه، بر جمهوری اسلامی پیروز شویم و همین راه باید ادامه پیدا کند.

از همین رو، مسئولین، خواص و مردم عادی باید بدانند که بازی تمام نشده و به هیچ وجه نیاید در مسأله حجاب کوتاه بیاییم. ضمن اینکه فارغ از این، حجاب، حکم الهی است و رعایت ان در جامعه اسلامی واجب است؛ در زمان امام (ره) هم نسبت به وجوب رعایت حجاب در جمهوری اسلامی اعتراضاتی صورت گرفت و کار به تظاهرات عده ای از بانوان هم کشیده شد! اما ایشان ذره ای در این مسأله کوتاه نیامدند! بعد از ایشان نیز مقام معظم رهبری با قاطعیت پای این مسأله ایستادند.
 
سه: متأسفانه این روزها به دلیل کم کاری ها و توجیه تراشی ها و ... ، فضا به گونه ای شده است که برخی افراد هنجارشکن به خود جرأت می دهد که به صورت علنی حکم الهی را زیر پا بگذارند. از آن طرف، برخی مذهبی های صورتی نیز با سخنان و رفتارهای منفعلانه، جاده را برای این افراد، صاف می کنند.
 
چهار: رعایت حجاب یکی از خطوط قرمز جمهوری اسلامی است و یکی از نقاط برجسته ای است که جمهوری اسلامی را از حکومت های سکولار متمایز می کند. این خط قرمز به هیچ وجه و در هیچ شرایطی نباید زیر پا گذاشته شود.
 
پنج: اگر روند فعلی ادامه پیدا کند و نهادهای گوناگون به وظیفه خود در برخورد با هنجارشکنان عمل نکنند، احتمالا در فصل بهار یا تابستان شاهد صحنه های بسیار زننده تری در کف خیابان ها و معابر خواهیم بود!
 
در اینجا باید از قوای سه گانه، فراجا، نهادهای نظارتی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و ...  پرسید که برنامه شما در کوتاه مدت و بلند مدت برای جمع شدن این بساط که امنیت اخلاقی و روانی جامعه را از بین برده، چیست؟

منبع: جهان نیوز
24-news.ir/vdcg379qyak9qt4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما