تاریخ انتشاردوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴
فایل ویدیو
به گزارش خبر۲۴، بعد از گذشت یکسال از اتفاقات پس از فوت مهسا امینی هنوز عده‌ای تلاش دارند بر آتش این حادثه ناگوار بدمند. اغتشاشات سال گذشته که با حمایت همه جانبه رسانه‌های بیگانه صورت گرفت، بخشی از عواطف مردمی را مورد هدف قرار داده بود.

چند روز مانده به سالگرد مهسا امینی همین سیاست تحت تاثیر قراردادن عواطف مردمی، مجددا از سوی اپوزیسیون خارج‌نشین در دستور کار قرار گرفت. این دستورکار با رپورتاژ شدید رسانه‌های مرتبط با آن‌ها مثل ایران‌اینترنشنال و بی‌بی‌سی فارسی همراه بود.

برای دمیدن در آتش تنور این ماجرای بعد از یکسال به محتواهای احساسی نیاز بود. چند روز قبل از سالگرد ویدیوهایی از لحظه تدفین مهسا امینی یا فیلم‌های منتشرنشده از نیکا شاکرمی یا حدیث نجفی به طور گسترده پخش شد.

رضا پهلوی که به واسطه‌ی مرگ مهسا امینی پایش به رسانه‌ها باز شده بود، از ماه قبل برای ۲۵ شهریور فراخوان اعتراض می‌داد. در این فراخوان از جوانان محلات تا کمیته‌های شورشی منافقین باید به میدان می‌آمدند. همان‌طور که در سال قبل گروه‌های سازمان‌یافته تجمعات مشکوک را تشکیل می‌دادند برای ۲۵ شهریور آن‌ها مجددا به خدمت گرفته شده بود.

این گروه‌های تروریستی می‌خواستند با ترورهای کور و اعمال خرابکارانه جو کشور را متشنج کنند اما با رصد به موقع نیروهای اطلاعاتی و دستگیری این عوامل تیرشان به سنگ خورد. این موضوع باعث شد تا بسیج‌شدن عوامل پهلوی مثل علی کریمی و مسیح علی‌نژاد نتیجه‌ای جز چند تجمع ده پانزده نفره در سطح کشور نداشته باشد.
البته در ۲۵ شهریور نه اینترنتی قطع شد و نه اینکه مردم منتظر اتفاقی خاص بودند. صبح شنبه ۲۵ شهریور هوای معتدل تهران خبر از بی‌توجهی مردم و جوانان را به فراخوان‌ها و رپوتاژهای خبری منوتو و اینترنشال می‌داد.

دهن‌کجی مردم به ربع پهلوی در حالی رقم خورد که چند روز بعد حضور رونالدو در ایران به شدت مورد استقبال مردم در فضای مجازی قرار گرفت. واکنش مردم به حضور رونالدو آنقدر مثبت بود که فضای مجازی پر شده بود از طنزها و تصاویر رونالدو در تهران. این موضوع اتفاق خوبی برای خانواده فراری پهلوی نبود.

البته حضور رییسی در نیویورک واکنش‌های مردم ایران را بر انگیخت. مردم با کنایه‌های تحقیرآمیز، اپوزیسیون خارج از کشور را آماج انتقادات خود قرار دادند. مردم می گفتند خارج‌نشین‌هایی که یکسال است از ما می‌خواهند به خیابان‌ها برویم، اگر در ادعای خودشان صادق هستند، چرا هنگام حضور رییسی در نیویورک به خیابان‌های نیویورک نیامدند؟ چرا یک بار خودشان در مقابل پلیس آمریکا قرار ندادند؟ چرا همیشه آن‌ها باید استوری بگذارند و ما اعتراض کنیم؟ یکبار هم آن‌ها هزینه بدهند و ما از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

در همین راستا دوربین خبر۲۴ به خیابان رفت و با مردم گفت‌وگو کرد. از آن‌ها در مورد عدم حضورشان در فراخوان ۲۵ شهریور پرسید. مردمی که خواب و کسب‌وکار را بر بازی‌های پهلوی و دارودسته‌اش ترجیح می‌دادند.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcaaon6i49nei1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما