تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
باید از حامیان ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به داخل کشور این سوال را پرسید، در شرایطی که بزرگترین حامیان همراه هم که در تمامی عرصه ها با هم بوده اند، در این یک قلم حاضر به اعتماد به یکدیگر نیستند، شما چگونه و با چه استدلالی حاضرید به آنها اعتماد کنید؟
فایل ویدیو
خبر24 - موضوع واکسن کرونا به یکی از بحث‌برانگیزترین مسائل علمی در جهان تبدیل شده است.

پس از اعلام نظر صریح رهبر انقلاب درباره منع استفاده از واکسن آمریکایی و انگلیسی در کشور، موجی از تخریب‌ها علیه توان داخلی کشور آغاز شد.

این موج البته با سکوت درباره سابقه کشورهای غربی در آلوده کردن مردم دیگر کشورها با محصولات آلوده درمانی، همراه بوده است.

موضوع ورود خون‌های آلوده فرانسوی به ایران هنوز در خاطره ایرانیان است؛ خون‌هایی که ویروس ایدز را وارد کشور کرد.

به‌جز این، اذعان اخیر پزشکان فرانسوی به آلوده کردن مردم آفریقا به کرونا برای تست واکسن، بار دیگر بحث بر سر سابقه غرب در سوءاستفاده‌های علمی را افزایش داده است.

از سوی دیگر، طبق اطلاعاتی که به تازگی فاش شده، شرکت فایزر طی سالهای گذشته به دلیل تخلفات، با بیش از ۴ میلیارد دلار جریمه روبرو شده که مهم‌ترین آن تبلیغ برای فروش داروهای تایید نشده بوده که بیش از ۳ میلیارد دلار است. جریمه مذکور مربوط به ۷۴ مورد تخلف از قوانین بوده است!
 
اصرار عده ای برای واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور درحالی است که در شرایط فعلی و بر سر ماجرای واکسن کرونا، حتی شرکای بزرگ بین المللی هم به یکدیگر اعتماد ندارند.

با وجود آنکه سازمان غذا و داروی آمریکا واکسن مدرنا را تایید کرده است، اما سازمان نظارت دارویی اتحادیه اروپا هفته گذشته اعلام کرد: درباره واکسن مدرنا به جمع‌بندی نرسیده ایم؛ البته یک روز پس از این اظهارنظر، یعنی در روز چهارشنبه ششم ژانویه، هفدهم دیماه، آژانس دارویی اروپا، سلامت واکسن ساخته شده توسط شرکت آمریکایی مدرنا را به طور «مشروط» مورد توصیه قرار داد و باز هم حاضر به تایید کامل آن نشد.

در یک اتفاق مشابه، در شرایطی که بریتانیا مجوز استفاده از واکسن کرونای آکسفورد را صادر کرده، اما در آمریکا مشاور ارشد دولت در امور واکسیناسیون کرونا می گوید: صدور مجوز اضطراری برای استفاده از واکسن تولیدی دانشگاه آکسفورد و داروسازی آسترازنکا احتمالا تا چند ماه دیگر طول می کشد.

با توجه به این موارد باید از حامیان ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به داخل کشور این سوال را پرسید، در شرایطی که بزرگترین حامیان بین المللی که در تمامی عرصه ها همراه هم بوده اند، اما در این یک قلم جنس حاضر به اعتماد به یکدیگر نیستند، شما چگونه و با چه استدلالی حاضرید به آنها که از قضا بزرگترین دشمنان چند ده ساله ایران بوده اند، اعتماد کنید؟! واقعا چگونه و با چه استدلالی؟!
24-news.ir/vdch-qn-.23nvwdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز