تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به سوریه بر عزم و اراده تهران و دمشق برای رسیدن به شراکت‌های واقعی اقتصادی و تجاری تاکید کرد.
به گزارش خبر24، رستم قاسمی که در راس هایت ارشد اقتصادی و سیاسی به سوریه سفر کرده است گفت: پایان جنگ در سوریه سرآغازی برای دوره جدید روابط اقتصادی دو کشور است، به ویژه اینکه ایران و سوریه طی سال‌های جنگ تروریسم بین الملل در کنار یکدیگر بوده اند.

لینک دانلود

وی که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را برعهده دارد، در سفر سه روزه خود به دمشق، قرار است افزون بر دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، با نخست وزیر و وزیران امور خارجه، اقتصاد، حمل و نقل، کار و مسکن و نیز رئیس بانک مرکزی سوریه دیدار و گفتگو کند.


اقای قاسمی تاکید کرد:‌گفتگو‌ها در حوزه‌های متعدد از جمله صنعتی، ساختمان و تاسیسات زیر ساختی خواهد بود.


سامر الخلیل وزیر اقتصاد سوریه نیز که در فرودگاه دمشق از وزیر راه و شهرسازی استقبال کرد با اشاره به پیوند‌های ناگسستنی دو ملت و جانفشانی جوانان غیور ایرانی در خاک کشورش گفت: " ما در سوریه خواهان همکاری گسترده‌ای با ایران هستیم.


وی افزود: امیدواریم که دیدار‌های آقای رستمی و هیات همراه با مقامات سوری منجر به توافقاتی برای رسیدن به شراکت‌های اقتصادی و تجاری میان دو طرف شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
24-news.ir/vdcjyoeo.uqeomzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز