تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره همکاری‌های ایران و قطر در برگزاری جام جهانی گفت: تهران و دوحه در دوران برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر همکاری‌های مشترکی انجام خواهند داد.
به گزارش خبر24، امروز شنبه (۱۷ اردیبهشت) جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع تحولات اقتصادی ایران و روسیه در قالب کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه، به ریاست آقای مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه برگزار شد.

در این جلسه آقای کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه و آقای علیرضا حقیقیان دستیار وزیر و مدیر کل اوراسیای وزارت امور خارجه و معاونان دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند.

در پایان این جلسه، آقای مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به سفر آقای الکساندر نواک رئیس روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و روسیه به تهران، ضمن با پر اهمیت خواندن این سفر گفت: وزارت خانه‌ها را آماده کردیم؛ در جریان این سفر یکی از محورها، موضوع ترانزیت است؛ ما چند مشکل داشتیم به خصوص درباره کریدور شمال به جنوب که دارد حل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در منطقه کاسپین که ۲۰ کیلومتر بود و ساخت آن متوقف شده بود دوباره از سر گرفته شده و امیدواریم تکمیل شود.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به این که موضوع دیگر جلسه مباحث مالی بود اظهار داشت: درباره همکاری در پروژه‌های نفت و گاز و در زمینه تجارت سفر‌های زیادی انجام شده است

آقای صفری ادامه داد: از همه مهمتر موضوع لغو روادید درباره توریسم دست جمعی بود که درباره آن توافق شد و ان شاء الله در این سفر نهایی و اجرایی خواهد شد.

وی با بیان این که درباره موضوع انتقال برق نیز در این جلسه بحث شد گفت: محور‌ها را برای آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور و آقای اوجی وزیر نفت ارسال خواهیم کرد.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره همکاری‌های ایران و قطر در برگزاری جام جهانی گفت: یک تیم از قطر آمد و از کیش و قشم بازدید داشتند و (به طور ویژه درباره عرضه) صنایع دستی صحبت شد.

وی با بیان این که وزارت صمت، گروه‌هایی را به قطر برده است و اتاق‌های بازرگانی مشترک راجع به کالا‌های ایرانی فعال شده اند، افزود: روی عرضه صنایع دستی در کیش و قشم کار شده است.

آقای صفری با اعلام اینکه صدور روادید برای تماشاچی‌های بازی‌های جام جهانی رایگان شده است، اظهار داشت: در قطر تور‌های مختلفی فعالیت می‌کنند تا در روز‌های جام جهانی به ایران بیایند و بازدید کنند.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که ایرانی‌های علاقه‌مند به ارائه صنایع دستی در حاشیه بازی‌های جام جهانی چه باید بکنند گفت: باید به معاونت وزارت صمت در حوزه تجارت خارجی و نمایشگاه‌ها مراجعه شود.

لینک فیلم

 منبع: صدا و سیما
24-news.ir/vdcjyheh.uqeaizsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز