تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
درحالیکه سیلی خوردن ناظم یک مدرسه - که بسیار ناپسند است - صدای وا مصیبتای آموزش و پرورش را درآورده، بازهم دوباره شاهد تکرار سناریوی ضرب و شتم بی رحمانه یک دانش آموز این بار در ماهدشت بودیم.
فایل ویدیو
به گزارش خبر24، همشهری آنلاین نوشت: مدیر آموزش پرورش ناحیه ۳ کرج گفت: چندی پیش فیلمی از ضرب و شتم یک دانش آموز ماهدشتی توسط معلم در فضای مجازی منتشر شد که موضوع را از مدیر ناحیه۳ آموزش پرورش کرج پیگیر شدیم. فلاح نژاد گفت از اولین دقایقی که متوجه رفتار غیر حرفه ای این معلم در مدارس ماهدشت شدیم طبق تماس با مدیر مدرسه و اطمینان از صحت این موضوع مدیر موظف شد که از خانواده و خود دانش آموز به صورت انتشار پیام و حضوری دلجویی کند. خودم هم به مدرسه می روم و حضوری از دانش آموز دلجویی می کنم و این رفتار معلم را رفتاری غیر حرفه ای و ناپسند می دانم.

به گفته مدیر آموزش پرورش ناحیه ۳ کرج این معلم به اداره و حوزه های نظارتی همراه مدیر دعوت شد و کار های معرفی رفتار این همکار به دفتر تخلفات درحال انجام است. حتما مجددا  از این دانش آموز دلجویی به عمل می آید چون رفتار این معلم رفتاری غیر حرفه ای بوده است.

گفتنی است رفتار مسئولانه این مدیر محترم قابل تحسین است اما لازم است متولیان امور تربیت و آموزش فرزندان مان به جای توجیه آوردن در اکثر موارد تنبیه ها و اکتفا به دلجویی و یا توبیخ کتبی، مجازاتی درخور  و قاطع تر برای برخی معلمان بی خرد و بی رحم و نالایقی در نظر بگیرند که با این تنبیهات بدنی، خشن و سلیقه ای و غیر قانونی، جایگاه والای معلمان پرتلاش و زحمتکش را خدشه دار می نمایند. 

شاید تعیین مجازات سنگین برای معلمان خاطی درس عبرتی شود برای کسانی که هنوز هم تنبیهات بدنی در مدارس را این روزها تکرار می کنند اما هنوزفیلمی از آنها منتشر نشده است. 

شایسته است مدیران آموزش و پرورش و قانون گذاران مجلسی در کمیسیون آموزش لایحه ای قاطع برای تنبیه کنندگان بی رحم معین نمایند تا مجازات ها قانونی تر شود و همانگونه که آموزش و پرورش قهرمانانه و به سرعت و البته به حق به موضوع سیلی به ناظم ورود کرده و مدعی قاطع و جدی می شود، به همان اندازه نیز برای دانش آموزان بیدفاع و والدینی که نگران اخراج در صورت شکایت هستند، اقدام فوری و قانونی فرای ملاحظات سازمانی صورت گرفته و موضوع در مراجع انتظامی و قضایی بررسی شود.
24-news.ir/vdcdxs0n.yt0jx6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز